html ,جدید ,نسخه‌ی ,اچ‌تی‌ام‌ال ,مرحله‌ی ,نسخه ,جدید html ,proposed recommendation ,مرحله‌ی proposed ,نسخه‌ی جدید ,کنسرسیوم جهانی ,مرحله‌ی proposed recommendation

معرفی HTML 5.1 توسط کنسرسیوم جهانی وب

کنسرسیوم جهانی وب (W3C) در آینده نزدیک HTML 5.1 را منتشر می‌کند، حال آنکه کار روی نسخه بعدی آغاز شده است.همراه لیزارد وب باشید.

HTML 5.1,کنسرسیوم جهانی وب,نسخه جدید HTML
HTML 5.1,کنسرسیوم جهانی وب,نسخه جدید HTML

اعضای کنسرسیوم جهانی وب (W3C) در حال آماده‌سازی نسخه‌ی جدید HTML برای انتشار هستند. این نهاد اعلام کرده که HTML 5.1 را در آینده‌ی نزدیک منتشر می‌کنند، حال آنکه کار روی نسخه‌ی جدیدتر یعنی HTML 5.2 نیز از میانه‌های آگوست آغاز شده است.

اچ‌ تی ام ال ۵.۱ از مرحله‌ی Release Candidate وارد مرحله‌ی Proposed Recommendation شده و آخرین مرحله پیش از انتشار نسخه‌ی نهایی عبور از مرحله‌ی W3C Recommendation است. این نسخه جدید بصورت استاندارد جایگزین HTML 5 خواهد شد که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نسخه‌ی جدید اچ‌تی‌ام‌ال دچار تغییراتی در مقایسه با نسخه‌ی استاندارد شده است که شامل شماری از تغییرات کلی در کنار بهبود‌هایی است که در آن اعمال شده است. با توجه به اینکه این نسخه در مرحله‌ی Proposed Recommendation قرار دارد، بیش از ۹۹.۹۹ درصد از تغییرات در نسخه‌ی اصلی نیز قابل رویت خواهد بود.

تایید ورود اچ‌تی‌ام‌ال به مرحله‌ی جدید نشان از این دارد که توسعه‌دهندگان مرورگرهای اینترنتی در مورد تغییرات صورت گرفته به اجماع رسیده‌اند و از ویژگی‌های جدید در نسخه‌های آتی مرورگر خود پشتیبانی خواهند کرد.

قابلیت‌های جدید HTML 5.1

اچ‌تی‌ام‌ال ۵.۱ دارای قابلیت‌های جدیدی است که می‌تواند برای توسعه‌دهندگان و کاربران هیجان‌انگیز باشد، حال آنکه این ویژگی‌ها به اندازه‌ی HTML 5 زیاد نیستند. به جرات می‌توان ادعا کرد که اچ‌تی‌ام‌ال ۵ همراه با انتشار در کنار CSS3 دنیای وب را متحول کردند.

سه ویژگی و قابلیت جدید اضافه شده به اچ‌تی‌ام‌ال در قالب بروزرسانی نسخه‌ی ۵.۱ شامل تگ‌های ،

در کنار است.

به یاد داریم که شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های این چنین بانی اصلی اضافه شدن این تگ به اچ‌تی‌ام‌ال ۵ بودند، حال آنکه اضافه شدن این تگ تاحدودی دیر انجام شد، حال آنکه گروه WHATWG تمام تلاش خود را به کار گرفت تا توسعه‌دهندگان مرورگرهای اینترنتی امروزه از این تگ در کروم، اپرا، فایرفاکس، سافاری و اج پشتیبانی می‌کنند.

ادامه

منبع : www.lizard-webdesign.com

منبع اصلی مطلب : Lizard Web Design
برچسب ها : html ,جدید ,نسخه‌ی ,اچ‌تی‌ام‌ال ,مرحله‌ی ,نسخه ,جدید html ,proposed recommendation ,مرحله‌ی proposed ,نسخه‌ی جدید ,کنسرسیوم جهانی ,مرحله‌ی proposed recommendation
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس : کنسرسیوم جهانی وب به زودی HTML 5.1 را عرضه می کند