اینترنت ,سرعت ,نوکیا ,پرسرعت ,ثانیه ,فناوری ,پرسرعت نوکیا ,زیرساخت‌های لازم ,لازم برای ,انتقال داده ,صورت گرفته ,پرسرعت نوکیا اینترنت

اینترنت فوق پرسرعت نوکیا

اینترنت فوق پرسرعت نوکیا,اینترنت فوق پرسرعت,اینترنت پرسرعت نوکیا
اینترنت فوق پرسرعت نوکیا,اینترنت فوق پرسرعت,اینترنت پرسرعت نوکیا

فناوری اینترنت فوق پرسرعت یک ترابیت بر ثانیه نوکیاهم‌اکنون از اینترنت فیبر نوری گوگل، هزار برابر بهتر است.محققان شرکت نوکیا دسترسی به خدمات اینترنت را با سرعت یک ترابیت در ثانیه ممکن کرده‌اند که بیشتر از سرعت خدمات با کیفیت‌ترین سرویس‌دهندگان اینترنت در تمامی نقاط جهان است.با لیزارد وب همراه باشید.

تحقیقاتی که با همکاری آزمایشگاه‌های نوکیا بل، دانشگاه فنی مونیخ و آزمایشگاه‌های دویچه تله‌کام صورت گرفته به انتقال داده اینترنتی با سرعت یک ترابیت در ثانیه انجامیده است. با دسترسی به چنین خدماتی می‌توان کل قسمت‌های سریال بازی تاج‌و‌تخت را با کیفیت اچ‌دی در عرض یک ثانیه بارگذاری کرد.

برای ارائه این خدمات از فناوری نوظهوری موسوم به Probabilistic Constellation Shaping یا PCS استفاده شده است. فناوری مذکور انتقال داده‌ها را با سرعت و ظرفیتی بیشتر و انعطافی قابل توجه ممکن می‌کند. دویچه تله‌کام هم زیرساخت‌های لازم برای این کار را به وجود آورده است.

آزمایش فناوری یادشده بین دو شهر اشتوتگارت و دارمشتات در آلمان صورت گرفته و در آزمایش مجدد بین دو شهر دارمشتات و نورنبرگ نیز مجددا همین سرعت ارتباط حاصل شده است. البته سرعت انتقال داده ها بین دو شهر برلین و اشتوتگارت به ۰.۸ ترابیت در ثانیه رسیده است.

هنوز مشخص نیست هزینه استفاده عموم از این فناوری در چه حدی است و چه زمانی زیرساخت‌های لازم برای دسترسی به خدمات یاد شده فراهم خواهد شد.

منبع : www.lizard-webdesign.com

منبع اصلی مطلب : Lizard Web Design
برچسب ها : اینترنت ,سرعت ,نوکیا ,پرسرعت ,ثانیه ,فناوری ,پرسرعت نوکیا ,زیرساخت‌های لازم ,لازم برای ,انتقال داده ,صورت گرفته ,پرسرعت نوکیا اینترنت
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس : اینترنت فوق پرسرعت یک ترابیتی نوکیا